Włochy i Rzym

Włochy i Rzym to jeden z głównych celów pielgrzymek z całego świata to kolebka chrześcijaństwa gdzie warto być. Nasze biuro organizuje pielgrzymki do Włoch i Rzymu zapewniamy Państwu pełny pakiet usług i profesjonalna obsługę z opieką duchownego.

Rzym to stolica Włoch i miasto w którym w starożytności między innymi za czasów Nerona najbardziej było prześladowane chrześcijaństwo. W następnych wiekach powoli stawało się centrum światowego chrześcijaństwa, którym pozostaje niewątpliwie do dziś.

Szczególne znaczenie ma ono dla kościoła katolickiego, bowiem to tutaj znajduje będący enklawą Rzymu Watykan w którym mieści  się siedziba najwyższych władz kościoła katolickiego .

Będąc w Rzymie warto zobaczyć :

·         Koloseum

·         Schody Hiszpańskie

·         Formu Romanum

Watykan to samodzielne Państwo ze wszystkimi atrybutami jakie cechują odrębną państwowość. Posiada swoje władze, własne godło, flagę i własną straż zwaną Gwardią Szwajcarską.

To w Watykanie znajduję się słynny w cały świecie chrześcijańskim Plac Świętego Piotra wraz z Bazyliką Świętego Piotra  gdzie zbierają się rzesze wiernych aby uczestniczyć w modlitwie z Papieżem, to w Watykanie znajduje się słynna kaplica Sykstyńska oraz spoczywa Nasz polski Papież Jan Paweł II którego grób zawsze odwiedzamy.

Będąc w watykanie oprócz Placu i Bazyliki Świętego Piotra warto pokazać Państwu

·         Muzea Watykańskie

·         Pałac Apostolski

·         Ogrody watykańskie

 

Serdecznie państwa zapraszamy na wyjazdy pielgrzymkowe z Naszym biurem