Bułgaria

Bułgaria – to kraj z ponad 3 tysiącami lat historii to tutaj spotyka się kultura bałkańska, słowiańska oraz arabska, to tu znajdują się złociste piaszczyste plaże a charakterystyczne knajpki, restauracje i zaciszne zatoki tworzą niezapomniany klimat.

Bułgaria to nieduży kraj leżący na zachodnim brzegu Morza Czarnego. Sąsiaduje z Grecją, Turcją, Serbią, Macedonią oraz Rumunią. Bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego to szybko rozwijające się nowoczesne kurorty w których nie brakuje ekskluzywnych hoteli , eleganckich restauracji i malutkich charakterystycznych knajpek. Najbardziej znane i odwiedzane kurorty to : Słoneczny Brzeg i Złote Piaski, to tu znajdują się jedne z najbardziej wspaniałych, złotych plaż. 

Udając się w głąb kraju zderzymy się z niezwykłymi zabytkami, które są pozostałościami po czasach Turków Osmańskich, prawosławnej architektury sakralnej oraz bogatej kultury Bałkanów. Najsłynniejsze to: Monster Rylski, meczet Tombał Dżamijave oraz grobowiec Kazanłyku. Bułgaria to kraj słynący z Win, których marka i smak w ostatnich latach mogą spokojnie konkurować z Winami włoskimi czy hiszpańskimi gdyż zdobywają obecnie uznanie na całym świecie.

Bułgaria to kraj, który słynie również z aromatycznej, lekkiej kuchni , która zachwyca podniebienia turystów. Stolicą Bułgarii jest Sofia. Początki osadnictwa na tym terenie sięgają 500 lat p.n.e – to jedno z najstarszych miast w Europie. Sofia to miasto , które przechodziło z rąk do rąk od Cesarstwa Rzymskiego przez Bizancjum aż do Imperium Osmańskiego. Dzisiaj Sofia to miasto wielu kultur, to tu można odnaleźć pozostałości antycznych świątyń oraz pamiątki po czasach Bułgarskiej Republiki Ludowej.